Møller Bil Sverige kjøper Porsche-forhandler
Skal ta over forhandler med 10 prosent markedsandel for Porsche i Sverige.
Merk at denne artikkelen er over fem år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Møller Bil Sverige har inngått en intensjonsavtale om å kjøpe Porsche Center Örebro.
- Vi har ambisjoner om å styrke posisjonen vår i Sverige, og denne muligheten harmonerer godt med strategien vår for Møller Bil Sverige, sier Petter Hellman, konsernsjef i Møller Mobility Group.
Møller Bil Sverige er allerede en av landets største forhandlergrupperinger for Volkswagen-merkene gjennom sine 13 utsalgssteder.
- Vi er svært tilfreds med å ha funnet en ny eier som har kraft og visjoner til å bygge virksomheten videre, sier Curt Gruvaeus, aksjonær og styreleder, på vegne av Sportbilar Örebro Förvaltning AB.
Det er Sportbilar Örebro Förvaltning AB som i dag eier Porsche-forhandleren.
- Potensialet er stort, og vi har tro på at Møller Bil kan realisere det. Det er viktig for oss å få inn en sterk eier som ønsker å satse, og som kan gi eksisterende og nye kunder den opplevelsen de forventer seg fra Porsche, sier Gruvaeus.
Strategisk viktig grep
Forhandleranlegget i Örebro har 21 ansatte, fordelt på avdelinger for salg av nybil og bruktbil, i tillegg til serviceanlegget.
- Porsche blir et spennende bekjentskap, og dette er et strategisk viktig grep for oss i Møller Bil Sverige, sier Stein Ivan Solbakken, regiondirektør og VD for Møller Bil Sverige.
- Vi treffer nye kundegrupper, får større bredde i våre merker når porteføljen vår utvides og vi forventer mye gjensidig læring etter hvert som vi blir ordentlig kjent, sier Solbakken.
- Vi investerer i kompetente folk, et godt anlegg og en spennende merkevare når vi tar over Porsche Center Örebro, sier Hellman.
Transaksjonen av forhandleren skal formelt gjennomføres i august eller september.