Fortsetter med Frii-satsing: - Handler om å etablere Seat som annerledes
Åpner for flere bestillinger på bilabonnementet - men denne gang til en vesentlig høyere pris enn sist.
Merk at denne artikkelen er over fem år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Seat har åpnet for en tredje runde med bestillinger på abonnementstjenesten Seat Frii.
Denne gang er antallet biler langt mer begrenset enn i de to forrige rundene - bare 40 biler gjøres tilgjengelig - og prisen har samtidig økt betydelig.
Der Seat i forrige runde lokket med en månedspris på 2.590 kroner, har de nå satt månedsprisen til 3.617 kroner.
- Hvordan har dere kommet frem til den prisen?
- Prisen påvirkes av flere faktorer. De første Frii-bilene ble lansert med et ekstraordinært godt tilbud, hvor vi sammen med fabrikken i Spania, Seat Bilfinans og vår forsikringsaktør gikk sammen for å virkelig introdusere Seats første elbil for det norske markedet, sier direktør for Seat Norge, Ole Kristian Ågotnes.
- Nå har vi fått tilgang til noen flere biler, og vi kan tilby disse med full fleksibilitet og bra med utstyr til det som fortsatt er en pris som går utenpå det meste annet i markedet i dag, sier han.
- Har gitt mersmak
I første runde med Seat Frii kostet tjenesten 1.990 kroner i måneden, men det var for den enkleste varianten av modellen Mii. I andre runde var det en fullutstyrt "Launch Edition" som ble tilbudt - og det er det også nå i tredje runde.
- Er dette en pris som gjør at dere tjener penger på tjenesten?
- Vi driver naturligvis forretning, men Seat Frii handler i størst grad om å virkelig etablere Seat som et annerledes alternativ i en bransje med mange tunge, og godt etablerte aktører, sier Ågotnes.
- Har dere planer om å utvide Frii til flere Seat-modeller?
- Responsen i markedet har vist oss at denne måten å disponere bil på er attraktiv for svært mange. Følgelig kan vi i alle fall si at det har gitt mersmak, og at det er spennende å se for seg Frii sammen med andre spennende modeller som kommer i fremtiden, sier Seat-sjefen.
Seat har allerede annonsert elbilen el-Born blir neste elbil ut (riktignok under Cupra-merkevaren, et underbruk av Seat), som er Seats versjon av Volkswagen ID.3. Den skal være på veien i løpet av neste år.
- Veldig få leverer tilbake
- Hvilke efaringer har dere gjort med Frii-konseptet så langt?
- Responsen har vært god helt fra lansering, og vi opplever at kundene er veldig godt fornøyde med bilen. De første kundene har allerede hatt bilen en god stund, og vi merker allerede at vi får flere og flere ambassadører der ute på norske veier, sier Ågotnes.
- Og Frii-kundene beholder bilene lenge?
- Helt overordnet kan vi si at veldig få har valgt å levere tilbake biler, noe som må sies å være et godt tegn.
Samtidig som Seat nå åpner for flere Frii-bestillinger, har de skiftet forsikringspartner fra If til Enter. Det er i tråd med den nye forsikringsavtalen Møller gjorde sentralt i fjor, med virkning fra årsskiftet.
Seat har per 4. oktober registrert 842 biler i år - 809 av disse er en Mii electric.