Mjøsbil velger ny kjedepartner - går til AutoMester
Dropper Mekonomen til fordel for NDS Group.
Merk at denne artikkelen er over fem år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Den lokale verkstedgrupperingen Mjøsbil har valgt å skifte kjedepartner, og går fra Mekonomen til AutoMester.
- Vi er svært stolte over at Mjøsbil velger AutoMester kjeden for alle sine verksteder. Dette vil styrke oss lokalt i områdene og totalt for hele kjeden. Dette er en stor milepæl for oss og den største avtalen som er gjort, sier kjedesjef Siw Holter i AutoMester-kjeden.
Avtalen innebærer også at Mjøsbil får NDS Group som leverandør på alle sine 10 lokasjoner fremover. Kontrakten strekker ifølge NDS Group seg over flere år og har en verdi på rundt 150 millioner kroner.
Mjøsbil startet i 1989 og har en rekke verksteder i Mjøsregionen knyttet til seg. Senest for noen uker siden overtok de et nytt verksted på Dokka.
- NDS Group sin visjon er at deres kunder skal bli best i sin bransje, og det er vi overbevist om at de mener etter en grundig helhetsvurdering med valg av ny leverandør, sier daglig leder i Mjøsbil, Jens Petter Markestad.
- Vi har inngått et samarbeid med en profesjonell partner med sterk lokal tilstedeværelsesom gjør at vi sammen kan betjene kundene i området på en svært god måte, sier Morten Dyrberg, kommersiell direktør i NDS Group.