Møller inn i bilvask-kjede
Møller Mobility Group kjøper 50 prosent av bilvask-kjeden LaserWash.
Merk at denne artikkelen er over fire år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
- LaserWash har utviklet et kundevennlig og lønnsomt konsept, noe som gir oss et godt utgangspunkt for videre skalering i fellesskap.
Det skriver Petter Hellman, konsernsjef i Møller Mobility Group, i en melding i dag.
- Ambisjonene våre er å skape en ledende bilvaskkjede rettet mot bedrifts- og privatmarkedet. Vi ser et stort potensial for verdiskapning i dette markedet.
Hellman legger til:
- Etter å ha sondert markedet en periode, ble det åpenbart at LaserWash var den beste partneren for oss. De har allerede utviklet et kvalitetskonsept, og de har kommet langt i arbeidet med å utforske bruken av teknologi for effektiv drift og kundevennlige løsninger.
LaserWash-gruppen er en etablert bilvaskekjede med 13 egne haller, i tillegg til agenturet til vaskemaskinene og eget servicenettverk.
Kjøper 50 prosent
- Den strategiske og finansielle kraften vi får i partnerskap med Møller Mobility Group setter oss i bedre stand til å realisere potensialet vi ser i konseptet vårt, sier Martin Stenshorne, gründer og heleier i LaserWash.
- Samtidig går vi sammen med en ledende bilaktør hvor vi kan forene utviklingskraften med tilgang til lokasjoner, kunder og kompetanse som passer oss perfekt, sier Stenshorne.
Avtalen innebærer at Møller Mobility Group kjøper 50 prosent av aksjene i LaserWash.
Bilvask skal ifølge konsernet utvikles som et selvstendig satsningsområde i konsernstrukturen i Møller Mobility Group, i tillegg til å bli en «naturlig del av kundetilbudet i økosystemet til bilforhandlerkjeden Møller Bil».
- Vi kommer til bordet med en sterk distribusjonskraft, og ser frem til å forene den med det spennende bilvaskkonseptet LaserWash har utviklet, den bransjeerfaringen de besitter og den allerede etablerte infrastrukturen de har bygget opp, sier Håvard Andersen, konserndirektør for strategi og forretningsutvikling i Møller Mobility Group.
En del av en større Møller-strategi
Tidligere i år ble det kjent at Møller Mobility Group gikk inn i et strategisk partnerskap med dekkhotell-tjenesten Mitt Dekkhotell.
Partnerskapet med LaserWash inngår i den samme strategien for Møller Mobility Group hvor konsernet vil utvikle nye bilrelaterte tjenester i tett samarbeid med merkene, og egeneide- og private forhandlere.
- Vi utvikler tjenestespekteret vårt, og vi er i posisjon til å gripe muligheter som dukker opp, sier Sverre Helno, administrerende direktør i Møller Bil.
Denne avtalen passer godt inn i det økosystemet av tjenester Møller Mobility Group etablerer for kundene våre, med alt fra finansiering, forsikring, service, dekkhotell og nå bilvask, sier Helno.
Det er ingen umiddelbare planer om å endre på merkevaren eller uttrykket til LaserWash, så dagens kunder kommer på kort sikt ikke til å merke endringene på eiersiden.
På noe lenger sikt kan kundene forvente økt kapasitet og tilgjengelighet, samtidig som LaserWash sine tjenester skal kunne tilbys til enda flere.
- Gjennom Møller Bil ser vi på nært hold at kundene våre er bevisst på viktigheten av hyppig og god vask av bilene sine. I partnerskap med LaserWash har vi alle forutsetninger for å videreutvikle rimelige, kundevennlige og merkeuavhengige bilvasktjenester som kan komme kundene våre til gode, sier Helno.