Møller og BOS utvider lagerkapasiteten
Norges to største bilimportører skal utvide sine hovedlagre nord for Oslo. Til sammen skal BOS, Møller og Nokian bygge ut over 15.000 m².
Merk at denne artikkelen er over fire år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
I Trondheimsveien 187 på Berger i Lillestrøm kommune har Bertel O. Steen sitt hovedlager på totalt 18.000 kvadratmeter.
Nå ønsker BOS å forlenge bygget med 48 meter mot sørøst, og dermed øke arealet med 4.675 kvadratmeter.
Vi har kapasitet til å håndtere Stellantis innenfor dagens arealer
- Er utvidelsen av delelageret knyttet opp til at Bertel O. Steen nå får importansvaret for alle Stellantis-merkene?
- Nei, dette har ikke noe med Stellantis å gjøre. Vi har kapasitet til å håndtere Stellantis innenfor dagens arealer, sier Anders Rikter til Bilbransje24.
Han er konserndirektør med ansvar for kommunikasjon og samfunnsansvar i Bertel O. Steen.
- Vi har et konstant fokus på å ha de mest effektive logistikkløsningene for Bertel O. Steen og våre kunder, både på kort og lang sikt.
- Denne utvidelsen har vært planlagt over lengre tid, og samsvarer med konsernets langsiktige lagerbehov, sier Rikter.
Det var Eiendomswatch som først omtalte lagerutvidelsen til Bertel O. Steen.
Møller og Nokian utvider
Ifølge Eiendomswatch ønsker også Møller Eiendom å utvide sitt logistikkbygg. Anlegget i Leiraveien 15-17 skal utvides med to tilbygg, som til sammen utgjør et tilleggsareal på 10.800 kvadratmeter.
Det samlede lagerarealet i Leiraveien vil etter ombyggingen bli på 53.100 kvadratmeter. Bygget huser delelageret til Harald A. Møller og et dekklager for Nokian.
Tilbygget i nordøst vil være utvidelse av dekklageret til Nokian, mens tilbygget på sydsiden vil være en utvidelse av lageret til Harald A. Møller.
Her blir det blant annet verksted for ombygging av nye biler og lagermottak.