Hedin kjøper Ivecos import- og forhandler-virksomhet i Norden

Hedin Mobility Group AB og Iveco Group N.V. har inngått en intensjonsavtale om kjøp av Iveco Groups distribusjons- og forhandlervirksomhet i Sverige, Norge, Finland og Danmark.

Publisert

Merk at denne artikkelen er over to år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.

Iveco Groups nyttekjøretøy, som nylig er utvidet til å omfatte elektriske varebiler og tunge lastebiler, selges i dag i Norden gjennom 39 forhandlere og mer enn 100 verksteder.

Hedin Mobility Group vil overta markedsføring og distribusjon av Ivecos varebiler, mellomstore og tunge lastebiler, samt minibusser og reservedeler som selges gjennom forhandlernettverket i de fire landene.

Det skriver Hedin Mobility Group i en melding i dag.

Hedin vil også kjøpe forhandlervirksomheten ved de Iveco-eide fullserviceanleggene i Sverige (Gøteborg og Helsingborg), Norge (Bærum), Finland (Esbo) og Danmark (Odense).

Transaksjonen, som krever myndighetsgodkjenning, forventes fullført innen utgangen av 2023.

Anders Hedin, grunnlegger og administrerende direktør i Hedin Mobility Group:

- Vi er veldig begeistret over muligheten til å inngå dette strategiske partnerskapet med Iveco, et av verdens ledende selskaper innen veitransport, og til å bli varemerkets nordiske fyrtårn.

Han understreker at denne transaksjonen representerer flere milepæler for bilkonsernet:

- Utvidelse av vår distribusjonsvirksomhet til omfatte lastebiler, salg av nyttekjøretøy i Norge, samt vår første egen forhandlervirksomhet på det danske markedet, sier Anders Hedin.