Gjensidige: Fremskynder provisjonsutbetalinger

Normalt beregner de salgsprovisjonen på årsbasis, men allerede denne uken kan Gjensidiges forhandlere regne med å ha oppgjøret for 1. kvartal på konto.

Publisert

Merk at denne artikkelen er over fem år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.

- I stedet for å vente til året er omme, har vi besluttet å utbetale salgsprovisjonene til forhandlerne kvartalsvis i 2020.

Det sier Stig Rognes, som er salgs- og utviklingssjef B2B Bilbransjemarked i Gjensidige.

- Vi spurte oss selv hva vi kan gjøre for forhandlerne, som det er mulig å iverksette raskt. I sum dreier det seg om en del millioner som nå blir utbetalt hvert kvartal.

I alt er det mellom 1.400 og 1.500 forhandlere av bil og fritid som har solgt forsikring med provisjon for Gjensidige i 2020.

Beløpene varierer fra forhandler til forhandler, etter ulike skalaer i forhold til volum.

Utbetalingene skjer akonto til forhandlere. Endelig avregning foretas etter at året er gjort opp.

- Det er litt manuelt arbeid for å få dette til, men vi håper at de fleste vil ha oppgjøret på konto i løpet av denne uken, sier Stig Rognes.