Gjensidige lanserer bilabonnement i Sverige: - Kan bli starten på noe stort

Lanserer Schysst i samarbeid med Imove og Hedin.

Publisert

Merk at denne artikkelen er over fire år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.

Gjensidige lanserer bilabonnementet Schysst, men foreløpig bare i Sverige.

Der skal de teste plattform og konsept, og få bedre innblikk i hvordan slike tjenester kan fungere.

Espen Søntvedt, direktør for strategi og konserninnovasjon i Gjensidige.

- Alle planlegger å spille en rolle med tanke på det som skjer nå, hvor data blir mer sentralt og folk endrer bruk av bil, sier Espen Søntvedt til Bilbransje24.

Han er direktør for strategi og konserninnovasjon hos Gjensidige i Norge.

- Dette er læring for oss – en pilotering – med overraskelser hele tiden, sier Søntvedt.

«Under skallet» ligger plattformen til Imove, som blant annet også har utviklet plattformen Toyota og Lexus bruker for sin abonnementstjeneste Kinto Flex.

I februar lanserte Imove bilabonnement i Sverige under sin egen merkevare, og Gjensidige er inne som partner også på det prosjektet, ifølge Søntvedt.

Hedin er med som partner, som blant annet leverer biler til tjenesten. På sikt håper de å få flere forhandlere med.

At Hedin er med fra starten er ganske naturlig, siden Hedin i fjor kjøpte seg inn i Imove.

Sverige et spennende marked

Søntvedt ønsker ikke å si noe om eventuelle planer for lansering av tilsvarende konsept i Norge.

Hedin er med som partner i satsingen, og leverer biler til tjenesten. Foreløpig er det Fiat 500, Kia Picanto og Nissan Qashqai som er tilgjengelig for svenske abonnenter.

- Har dere valgt å teste dette i Sverige fordi markedet der er mer umodent enn i Norge?
- I Sverige har vi en helt annen markedsposisjon, og det er et spennende marked å teste nye ting i, hvor vi kan tenke utradisjonelt, sier Gjensidige-direktøren.

- Men vi gjør dette hovedsakelig for å teste nye løsninger, så det hadde ikke spilt så stor rolle hvilket marked vi hadde gjort det i, sier han.

- Kan erfaringene fra Sverige direkte overføres til Norge?
- Mens det er elbiler som er «hot» i Norge, har vi alle typer biler med Schysst i Sverige – men forbrukeratferden tror jeg vil være mye den samme begge steder, egentlig, sier Søntvedt.

- Dette er veldig tidlig, men starten på noe som kanskje kan bli stort.