Skade og Lakk AS overtar Moss Billakkering AS
Bilbutikk 1 selger bilskadevirksomheten til Bertel O. Steen, Dahles Auto — og seg selv.
Merk at denne artikkelen er over fire år gammel, og kan inneholde utdatert informasjon.
Bilbutikk 1 eier i dag alle aksjene i Moss Billakkering AS. Nå selger forhandleren virksomheten til Skade og Lakk AS.
Skade og Lakk AS er eid av Bertel O. Steen Østfold AS, Dahles Auto AS og nettopp Bilbutikk 1 AS med en tredel hver.
- Med dette går en lang historie i Moss Billakkering nå over i en ny og spennende fase der samtlige ansatte får utvikle seg videre sammen med vårt team på 41 ansatte i Fredrikstad, sier daglig leder Trond Furuli i Skade og Lakk AS.
Moss Billakkering har 10 ansatte, og omsatte i fjor for drøyt 13 millioner kroner.
- Moss er et spennende og sterkt voksende marked med tett trafikk og stor bilbestand. For oss er det viktig å ta en posisjon og ikke minst vokse i dette markedet, sier Furuli.
Ny-etablert dekkhotell
De tre forhandlerne bak Skade og Lakk AS har til sammen ti bilforretninger i Søndre Viken (Halden, Fredrikstad, Sarpsborg og Moss).
- Det er en naturlig utvikling for eierne i Skade og Lakk AS å se på løsninger for å styrke tilstedeværelse og konkurransekraft i hele regionen, sier Furuli.
Eierne er enig i at videreutvikling av skademarkedet og bilholdstjenester som for eksempel dekkhotell i regionen skal skje gjennom Skade og Lakk AS, sier han.
Det er allerede startet oppføring av et nytt dekkhotell og bilpleiesenter på nabotomten til Skade og Lakk AS i Fredrikstad. med dekkhotell for opp mot 4000 kunder.
Flere ekspansjoner
Furuli utelukker ikke flere etableringer i regionen.
- Det er naturlig å se på mulighetene for å opprette et skadesenter i Sarpsborg for å styrke Skade og Lakk AS sin posisjon, sier han.
I 2021 omsatte Skade og Lakk AS for 70 millioner.
- Med oppkjøpet er målet å runde 100 millioner i løpet av 2023. Moss Billakkering vil skifte navn til Skade og Lakk AS i løpet av våren, sier Furuli.